توصيه مطلب
۰
 
یوری گاگارین به ایراس می آید
 

فیلم روسی زبان «گاگارین، اولین در فضا» با زیر نویس فارسی و با حضور سیروس برزو روز دوشنبه پنجم آبان در محل موسسه ایراس به نمایش گذاشته می شود.
یوری گاگارین به ایراس می آید
 

ایراس؛ فیلم سینمایی روسی زبان «گاگارین، اولین در فضا» روز دوشنبه هفته آینده در موسسه ایراس نمایش داده می شود.

این فیلم در ژانر درام تاریخی و زندگینامه مستند در سال 2013 به کارگردانی "پاول پارخامنکو" و  در کشور روسیه ساخته شده است.

داستان فیلم به اولین گام های بشر در راه رسیدن و درک فضا و بخش هایی از زندگی اولین فضانورد تاریخ بشریت "یوری گاگارین" اختصاص یافته است. «گاگارین، اولین در فضا» مبارزه برای پیشگام بودن درعرصه فضانوردی را به تصویر می کشد؛ روایتی از رقابت در فناوری موشکی و رویارویی ابرقدرت های آن عصر یعنی اتحادیه جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا.

"آلیگ کاپانیتس" تهیه کننده آن برای ساخت این فیلم 107 دقیقه، هفت میلیون دلار اختصاص داده و از بازیگرانی نظیر یاراسلاو ژالین، وادیم میچمان، الگا ایوانونا، نادیژدا مارکینا، ویکتور پراسکورین، ولادیمیر استکلوف، میخاییل فیلیپوف، اینگا آبالدینا استفاده کرده است."سیروس برزو" میهمان ویژه نمایش فیلم آبان ماه موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) است. وی پشگام ترویج دانش کیهان نوردی در ایران و محقق تاریخ اکتشافات فضایی است. شخصی که بیشتر خبرهای فضانوردان را در مجله "مرزهای بی کران فضا" و مجله "دانشمند" به اطلاع جامعه ایران رسانید. وی با بزرگان عرصه فضانوردی در روسیه دیدارهایی داشت که نتیجه آن به انتشار کتابهای ی نظیر نخستین های فضانوردی و حوادث فضایی توسط وی منجر شد.

این برنامه در روز دوشنبه پنجم آبان ماه، ساعت 16 در محل موسسه ایراس به آدرس خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، نبش کوچه امینی، پلاک 2 واحد 6 برگزار می گردد.


پایان متن/

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 37089