توصيه مطلب
۰
 
امضاي تفاهم‌نامه فرهنگي بين ايران و استوني
 


ايراس: امضاي تفاهم‌نامه همکاري‌هاي علمي ،فرهنگي بين جمهوري اسلامي ايران و استوني همراه با افتتاح مرکز فرهنگي كشورمان در دانشگاه تالين، فصل نويني را در همکاري‌هاي علمي و فرهنگي دو كشور مي‌گشايد. به گزارش ايراس به نقل از اداره کل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛ اين تفاهم‌نامه سه‌شنبه 4 بهمن ماه به امضاي دکتر دهشيري، معاون آموزشي و پژوهشي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و «پروفسور تيت لاند» رئيس دانشگاه تالين کشور استوني رسيد.
در اين ديدار که با حضور بهمن معظمي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در استکهلم، «ليس کلبرگ» مدير همکاري‌هاي بين المللي دانشگاه و «مارتي کالدن» مدير گروه شرق شناسي دانشگاه تالين صورت گرفت، تيت لاند گفت: اگرچه با آغاز تدريس زبان فارسي در دانشگاه اين همکاري‌ها آغاز شده است، اما اميدواريم براساس مفاد تفاهم‌نامه اين همکاري‌ها توسعه يابد، که ازجمله اين برنامه‌ها آغاز فعاليت مرکز فرهنگي ايران در دانشگاه و برگزاري هفته فرهنگي ايران و استوني در سال جاري ميلادي مي‌باشد.
دهشيري نيز با تاکيد بر لزوم آشنايي طرفين با فرهنگ، زبان و تمدن يکديگر، از رئيس دانشگاه تالين جهت بازديد از ايران دعوت بعمل آورد. وي گفت: زبان فارسي، زبان فرهنگ و تمدن بزرگي‌ست که اميدواريم با راه‌اندازي کرسي زبان و ادبيات فارسي در دانشگاه تالين، زمينه آشنايي هرچه بيشتر محققين، دانشجويان و علاقه‌مندان با اين فرهنگ غني ايجاد شود. دهشيري با تاکيد بر اهميت منطقه غرب آسيا و محوريت ايران در اين منطقه، از ابتکار دانشگاه تالين جهت توسعه مطالعات آسيايي ابراز خرسندي نمود و گفت: سال آينده سمينارهاي مشترک علمي و فرهنگي در اين زمينه برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 21718