توصيه مطلب
۰
 
تازه ترین واکنش پوتین به سقوط هواپیمای ام اچ 17 مالزی:
نباید با حادثه برخورد سیاسی شود
 

ولادیمیر پوتین معتقد است که برای بررسی همه جانبه چگونگی سقوط هواپیمای خطوط بین المللی مالزی باید شرایط برای حضور کارشناسان فراهم شود و همچنین نباید از این حادثه برای رسیدن به مقاصد سیاسی استفاده کرد.
نباید با حادثه برخورد سیاسی شود
 
ایراس؛ "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه درباره نحوه واکنش به سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در مرز روسیه و اوکراین گفت: "سقوط غم انگیز این هوایپما نباید زیر سایه سو گیری های سیاسی قراربگیرد، بلکه باید شرایط کامل برای کار کارشناسان بین المللی جهت تحقیق برای نحوه سقوط این هواپیما فراهم شود."

به گزارش ایراس به نقل از راشاتودی، روز یکشنبه ۲۰ جولای، پوتین در اظهار نظر رسمی خود نسبت به وقوع حادثه سقوط هواپیما در اوکراین عنوان کرد: "در حال حاضر نمایندگانی از دونتسک و لوهانسک به همراه نمایندگانی از کمیته شرایط اضطراری اوکراین در محل حادثه برای همکاری حضور دارند اما اینها کافی نیست."

رئیس جمهور روسیه در ادامه تاکید کرد: "برای بررسی همه جانبه این حادثه به حضور همه جانبه نمایندگانی از سازمان بین المللی هوانوردی کشوری (ICAO) نیاز است. ما باید همه چیز را برای تامین امنیت کارشناسان بین المللی در محیط وقوع فاجعه تامین کنیم. روسیه نیز از تمامی ظرفیت های خود برای کمک به تغییر شرایط اوکراین استفاده خواهد کرد."

در حادثه ای که روز ۱۸ جولای اتفاق افتاد یکی از هواپیماهای خطوط هوایی بین المللی مالزی در مسیر هوایی میان روسیه و اوکراین هدف یک موشک زمین به هوای باک قرار گرفت و سقوط کرد. در اثر این حادثه تمامی ۲۹۵ مسافر این هواپیما که اکثر آنها از دانشمندان هلندی متخصص در زمینه ایدز بودند جان خود را از دست دادند.

پوتین در اظهار نظر خود با بیان اینکه نباید با این حادثه به صورت خودخواهانه برخورد شود افزود: "هیچ کس حق ندارد و نباید برای رسیدن به اهداف سیاسی خود از این حادثه به نفع خودش استفاده کند.ما بارها و بارها از جوانب مختلف برای وقوع این تعارض ها در اوکراین محکوم شدیم در حالی که معتقدیم اگر روز ۲۸ ژوئن عملیات گسترده ای از طرف دولت اوکراین علیه مخالفان صورت نمی گرفت چنین اتفاقی نمی افتاد."


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : راشاتودی
کد خبر: 36983