توصيه مطلب
۰
 
مسکویی ها حال و هوای کریمه را به پایتخت روسیه آوردند
 

مسکویی ها حال و هوای کریمه را به پایتخت روسیه آوردند
 
ایراس؛ نمایشگاه «تصاویری زنده از الهامات کریمه» که به موضوع کریمه در تاریخ و فرهنگ روسیه اختصاص دارد از امروز در «میدان سووروفسکی» در مسکو پایتخت روسیه برپا شده است. 

به گزارش ایراس به نقل از ایتارتاس، بنیاد فرهنگی و هنری «هنر بدون مرز» که برگزاری این نمایشگاه را به عهده دارد، تمامی آثار فرهنگی و هنری در تاریخ روسیه که به نوعی با کریمه ارتباط دارد را در این نمایشگاه گرد هم آورده است.

"آیوازوفسکی"، "پوشکین"، "گرین"، "چخوف"، "کاراوین"، "شالیاپین"، و بسیاری دیگر از نویسندگان بزرگ روسیه را می توان نام برد که در آثار خود از این منطقه الهاماتی گرفته و در آثارشان آن را منعکس کردند.

"ماریا بالیابین" منتقد روسی در باره برگزاری این نمایشگاه گفت: "نشان دادن ارتباط های فرهنگی و معنوی کریمه و روسیه نقش مهمی در تاریخ هنر روسیه دارد چرا که کریمه از زمان "درژاوین" تا قرن طلایی ادبیات روس، حضوری پر رنگ در ادبیات روسیه داشته است. از «فواره باغچه سرای» پوشکین گرفته تا «داستان های سواستاپل» تالستوی و «بانویی با سگ ملوسش» چخوف.

برگزار کنندگان این نمایشگاه معتقدند ارتباط فرهنگی روسیه و کریمه در قاب و مرز نخواهد گنجید و این ارتباط در گذشته بوده و هم اکنون نیز ادامه خواهد داشت. آن ها ابراز امیدواری کردند که کریمه در آینده نیز زادگاه بسیاری از آثار باشکوه ادبی تاریخ روسیه باشد.

پایان متن/
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایتارتاس
کد خبر: 34677