توصيه مطلب
۱
 
برگزاری همایش بین ‌المللی «مهاجرت و افراد بدون تابعیت» در ترکمنستان
 

برگزاری همایش بین ‌المللی «مهاجرت و افراد بدون تابعیت» در ترکمنستان
 
ایراس؛ دولت ترکمنستان و مقامات سازمان بین ‏المللی مهاجرت، چگونگی برگزاری یک همایش بین ‏المللی در نیمه اول سال جاری میلادی با عنوان «مهاجرت و افراد بدون تابعیت» را در عشق‏ آباد پایتخت کشور ترکمنستان مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایراس، وزارت امور خارجه ترکمنستان ضمن تأیید مطلب فوق تصریح کرد که به این منظور یک هیئت از سازمان بین ‏المللی مهاجرت به سرپرستی "دیان کسروویچ" نماینده منطقه‏ ای سازمان مذکور در آسیای مرکزی به عشق‏آباد سفر کرده‏ است. در جریان این ملاقات دو طرف ابعاد مختلف روابط و همکاری دولت ترکمنستان و سازمان بین‏المللی مهاجرت را نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

لازم به ذکر است که در یکصدمین اجلاس شورای سازمان بین ‏المللی مهاجرت که چهار ماه پیش در ژنو برگزار شد، ترکمنستان به عضویت رسمی سازمان بین‏المللی مهاجرت پیوست. این درحالی است که ترکمنستان از سال ۱۹۹۷ میلادی در سازمان بین‏المللی مهاجرت به عنوان کشور ناظر عضو بود.

سازمان بین‏المللی مهاجرت تشکیلاتی بین دولتی است که در سال ۱۹۵۱ با حمایت امور مهاجرت در سراسر جهان تأسیس شد. همچنین چندی پیش رئیس جمهور ترکمنستان طی حکمی ۶۰۹ نفر از افرادی که بدون تابعیت در این کشور پناهنده شده‏اند را دارای تابعیت کرد.
 
ترکمنستان همچنین در اوایل سال 1391 شمسی، برگزار کننده ی اولین اجلاس پناهندگان جهان اسلام، با حضور رئیس جمهور این کشور و جمع زیادی از وزرای خارجه و کشورهای عضو سازمان همکاری‏های اسلامی نیز بوده است.

پایان متن/
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
کد خبر: 34621