توصيه مطلب
۰
 
نام ساکاشویلی در لیست افراد تحت تعقیب
 

روسیه مطابق با تازه ترین نتایج منتشر شده از سوی کمیته تحقیقات این کشور قصد دارد نام میخائیل ساکاشویلی را به خاطر حوادث سال 2008 اوستیای جنوبی وارد لیست بین المللی افراد تحت تعقیب بکند.
نام ساکاشویلی در لیست افراد تحت تعقیب
 
ایراس؛ بر اساس نتایج بررسی های تازه ای که از سوی کمیته تحقیقات روسیه منتشر شده است "میخائیل ساکاشویلی" رئیس جمهور سابق گرجستان به دنبال از بین بردن کامل مردم اوستیای جنوبی بوده است. مطابق با این تحقیقات ساکاشویلی و چند تن از مقامات عالی رتبه وقت گرجستان مسئول حوادث سال ۲۰۰۸ اوستیای جنوبی هستند.

به گزارش ایراس به نقل از ایتارتاس، "ولادیمیر مارکین" یکی از نمایندگان دولت روسیه در این باره گفت: "اطلاعات حاکی از آن است که برخی مقامات گرجستان از جمله ساکاشویلی رئیس جمهور، کزراشویلی وزیر دفاع و مرابیشویلی وزیر کشور به دنبال هدف خود مبنی بر حذف کامل اوستیایی های از خاک اوستیای جنوبی بوده اند."

به گفته مارکین از آنجایی که رئیس جمهور و دولت گرجستان تغییر کرده است و افراد درگیر در خاک اوستیای جنوبی سمت های قبلی خود را از دست داده اند، از این رو کمیته تحقیق در نظر دارد با ارائه مدارک، نام این افراد در لیست اسامی تحت تعقیب بین المللی قرار دهد.

محتوای گزارش کمیته تحقیقات روسیه حاکی از صدور دستور از سوی این افراد به ارتش گرجستان است. بر اساس این دستور در تاریخ ۷ آگوست سال ۲۰۰۸ ارتش گرجستان به روی غیر نظامیان و نیروهای حافظ صلح روسیه آتش گشود.

حوادث آگوست ۲۰۰۸ در اوستیای جنوبی جان ۱۶۲ نفر را گرفت و ۲۵۵ نفر را مجروح کرد. همچنین ده ها نفر از نیروهای حافظ صلح روسیه کشته و ۴۲ تن از آنها زخمی شدند.

تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایتارتاس
کد خبر: 36321