توصيه مطلب
۰
 
استقبالی همانند یک قهرمان در انتظار مودی
 

روز شنبه 17 می فرودگاه شهر دهلی نو پایتخت هند صحنه حضور گسترده طرفداران "نارندا مودی" برای استقبال از وی به عنوان نخست وزیر جدید این کشور بود.
استقبالی همانند یک قهرمان در انتظار مودی
 
ایراس؛ شکست حزب کنگره در انتخابات پارلمانی هند مسجل شده و حزب بی جی پی خود را برای تشکیل کابینه جدید هند آماده می کند و در این میان وضعیت برای "نارندا مودی" نماینده حزب بی جی پی برای تصدی پست نخست وزیری کاملا متفاوت است و مردم هند از او به عنوان یک قهرمان یاد می کنند.

در همین رابطه رویترز در گزارشی اعلام کرده که استقبالی همانند یک قهرمان در انتظار مودی است. نامزد حزب بی جی پی توانسته با دادن شعارهایی چون مبارزه با فساد و تشکیل دولت پاک وضعیت خوبی را برای خود و حزبش در طولانی ترین انتخابات جهان رقم بزند.

پیروزی حزب نارندرا مودی که از رهبران تندروی هند محسوب میشود، بزرگ ترین پیروزی این حزب پس از ۳۰ سال است و آن ها متعهد شدهاند تا اقتصاد کشورشان را بار دیگر احیا کنند.

نتایج اولیه انتخابات پس از شش هفته ماراتن انتخاباتی نشان داد که حزب بهاراتیا جانانا (BJP) به رهبری مودی از سال ۱۹۸۴ تا کنون برای اولین بار توانسته تنها حزبی باشد که به تنهایی اکثریت را در پارلمان به دست می آورد.

بر اساس این گزارش، هند جمعیتی بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر دارد که اغلب آن را فقرا و افراد زیر ۲۵ سال تشکیل می دهند و در عمر خود هیچ گاه شاهد پیروزی قدرتمند یک حزب در انتخابات نبوده اند.

اما مودی در مورد پیروزی خود در انتخابات درپیامی در توییتر نوشت: هند پیروز شد. روزهای خوب در راهند. وی همچنین متعهد شد که "آرزوهای ۲ / ۱ میلیارد نفر" را برآورده سازد.

نخست وزیر آتی هند گفت: تب و تاب انتخابات به پایان رسید و مردم حکم خود را دادند و آن این بود که آن ها از ما می خواهند که هند را به جلو ببریم تا آرزوهای ۲ / ۱ میلیارد نفر را برآورده سازیم. هیچ دشمنی در دموکراسی وجود ندارد و تنها اپوزیسیون وجود دارد. من عشق شما را می گیرم آن را به پیشرفت تبدیل می کنم.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 35872