توصيه مطلب
۰
 
هند قربانی جدید داعش
 

ربوده شدن 40 کارگر هندی در اطراف شهر موصل عراق توسط داعش (امارت اسلامی عراق و شام) این کشور را تبدیل به قربانی جدید گروه های افراطی کرده است.
هند قربانی جدید داعش
 
ایراس؛ بیش از دو هفته است که تحرکات یک گروه تروریستی به نام داعش در عراق موجب بروز نگرانی های گسترده ای در کشورهای منطقه شده است. ربوده شدن شهروندان ترک از سوی این گروه موجب شد تا آنکارا از نزدیک درگیر این تحولات شود و اکنون نوبت به هند رسیده تا به نوعی دیگر خود را در میانه این غائله ببیند.

در روزهای گذشته ۴۰ کارگر هندی که در یک پروژه عمرانی در نزدیکی شهر موصل در حال کار بودند از سوی داعش ربوده شدند و بر اساس اعلام روز چهارشنبه ۲۸ خرداد دولت هند، این کشور هیچ گونه تماس و یا ارتباطی با این ۴۰ فرد ربوده شده ندارد.

هر چند هند در گذشته نیز با تحرک گروه های افراطی مواجه بوده، اما این شاید جزو معدود دفعاتی باشد که ۴۰ شهروند این کشور به اسارت یک گروه تروریستی درآمده اند.
 
درگیر شدن کشورهایی همانند ترکیه، هند و حتی ایران در غائله داعش نشان می دهد که موضوع تحرکات این گروه تروریستی به این سادگی ها قابل حل نیست و برای مقابله با آن باید بصورت کارشناسی شده وارد عمل شود.

داعش با عنوان حکومت اسلامی عراق و شام درسال ۲۰۱۲ میلادی متولد گردید و به سرعت به یکی از جنایت کار ترین گروه های تروریستی حاضر در سوریه و عراق تبدیل شد؛ اقدامات اخیر این گروه در موصل موجب شده تا رسانه ها نگاهی ویژه به این گروه و رهبر آن داشته باشند.

رهبر داعش فردی است به نام "ابوبکر البغدادی" که در سال ۱۹۷۱ در شهر سامرا به دنبا آمده است. وی در سال ۲۰۰۳ میلادی و بعد از حمله آمریکا به عراق به نیروهای القاعده پیوست. اما در سال ۲۰۰۵ بازداشت و در سال ۲۰۰۹ نیز از زندان آزاد شد. بغدادی تا کنون گروه های زیادی را تشکیل داده که آخرین مورد آن داعش است.

شاید از نام داعش اینطور برداشت شود که اعضای آن را چهره هایی افراطی کشورهای عربی تشکیل داده اند، اما اغلب اعضای این گروه تروریستی را افراطیون غربی تشکیل می دهند و بیش از ۸۰ درصد افراطوینی که از کشورهای اروپایی و آمریکا راهی سوریه می شوند به عضویت این گروه درمی آیند.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36529