توصيه مطلب
۰
 
توافق ایران و روسیه برای گسترش همکاریها در حوزه حمل و نقل
 

"مهدی سنایی" سفیر ایران در روسیه در صفحه فیسبوک خود از دیدارش با وزیر حمل و نقل روسیه خبر داد.
توافق ایران و روسیه برای گسترش همکاریها در حوزه حمل و نقل
 
ایراس؛ "ماکسیم سوکولف" وزیر حمل و نقل روسیه روز جمعه خواستار گسترش همکاری ها با ایران در حوزه حمل و نقل شد.
 
وی در دیدار با "مهدی سنایی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در محل سفارت ایران در مسکو با اشاره به روند رو به رشد مناسبات دو کشور، ابراز امیدواری کرد که همکاری های فیمابین در حوزه های مختلف حمل و نقل گسترش یابد. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز با اشاره به شروع روند صعودی همکاری های ایران و روسیه در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری، بر ضرورت افزایش پروازهای بین دو کشور تاکید کرد و خواستار ارائه مجوزهای رسمی برای فعالیت گسترده تر و منظم شرکت های هواپیمایی ایرانی شد. 


موضوع حمل و نقل در بخش های مختلف ریلی، زمینی، دریایی و هوایی و برگزاری گروه کاری حمل و نقل وزارتخانه های حمل و نقل دو کشور در شهریور ماه سال جاری از جمله موضوعات مطرح در این ملاقات بود که مورد تبادل نظر و توافق طرفین قرار گرفت.

همچنین دو طرف از انجام مذاکره و تبادل نظر کارشناسی بین هیات های تخصصی ایران و روسیه در حوزه همکاری های حمل و نقل حمایت کردند.

وزیر حمل و نقل روسیه در این دیدار با دعوت از وزیر راه و شهرسازی ایران برای حضور در نشست وزرای حمل و نقل کشورهای حاشیه دریای خزر در ۱۷ مرداد در آستاراخان، ملاقات دو جانبه با همتای ایرانی خود در حاشیه این اجلاس را بسیار مهم و سازنده دانست. 


در راستای توسعه همکاریهای حمل و نقلی ایران و روسیه اخیرا هیاتی از راه آهن جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفر کرد که در این سفر توافقات مهمی میان دو کشور در زمینه حمل و نقل ریلی به عمل آمد و متقابلا یک هیات بلند پایه از راه آهن روسیه نیز جهت پیگیری توافقات به عمل آمده به تهران سفر کرده است.

منبع: فیسبوک دکتر مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه؛


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36843