توصيه مطلب
۰
 
مقابله با اسلام هراسی به وسعت روسیه
 

شهرمسکو در آینده ای نزدیک میزبان نشست هایی با محور مقابله با پدیده اسلام هراسی خواهد بود.
پوتین در دیدار با رهبران مسلمانان روسیه
 
پوتین در دیدار با رهبران مسلمانان روسیه

ایراس؛ اتحادیه "جوانان آزادلیک تاتار" که چندی پیش در قازان پایتخت تاتارستان نشست هایی در خصوص مقابله با پدیده اسلام هراسی برگزار کرده بودند در نظر دارند اقدامات خود را گسترش داده و نشست ها دیگری در همین خصوص در شهر مسکو برگزار کنند.
 
هدف از برگزاری این نشست ها حمایت از حقوق اساسی مسلمانان است. عنوان نشست هایی که قرار است در مسکو برگزار شوند "همه روسیه علیه اسلام هراسی" نام دارد و این برای اولین بار خواهد بود که شهر مسکو شاهد برگزاری نشستی با این وسعت در خصوص مقابله با اسلام هراسی است.
 
اتحادیه جوانان آزادلیک تاتار در ابتدای هفته جاری نیز اجتماعاتی در شهر قازان در حمایت از حقوق مسلمانان برگزار کرده بود. در شرایطی که کشورهای غربی در تلاش هستند با گسترش مواردی همچون ازدواج همجنسگرایان و اعزام فعالان به اصطلاح حامی محیط زیست به روسیه، فرهنگ خود را در این کشور گسترش دهند کرملین تا کنون با قدرت در مقابل این اقدامات ایستاده است. برای مثال در ماه های گذشته مسکو به طور رسمی اعلام کرد که ازدواج همجنسگرایان در روسیه ممنوع است و این در حالی است که کشورهای غربی به ترتیب در حال به رسمیت شناختن این پدیده هستند.
 
نکته دیگر آنکه هر چند در منطقه داغستان گروه های افراطی هر از چند گاهی دست به فعالیت های خرابکارانه زده و مشکلاتی را برای مسکو به وجود می آورند اما با این حال فعالیت این قبیل گروه ها موجب نشده که روسیه به دنبال اجرای پدیده اسلام هراسی برود.
 

انتهای متن/

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 32757