توصيه مطلب
۰
 
رزمایش نیروی‌دریایی ارتش در دریای‌خزر
 

ايراس: رزمایش آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان «امنیت پایدار ۹۲» در دریای خزر آغاز شد. به گزارش ايراس به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ امیر دریاردار خرداد حکیمی، فرمانده ناوگان نظامی شمال کشور برگزاری رزمایش را سبب پختگی کارکنان نیروهای مسلح دانست و گفت: دریانوردی و برگزاری رزمایش شرایطی را فراهم میکند تا کارکنان در کنار آموزشهای علمی بتوانند برای حضور در ناوگان آماده تر باشند. این رزمایش ا ز روز گذشته آغاز شده و به مدت پنج روز ادامه دارد.

حکیمی گستره رزمایش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر را محدوده آبهای داخلی جمهوری اسلامی ایران از بندر آستارا تا بندر امیرآباد اعلام کرد . فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه تمام کارکنان این نیرو در استانهای گیلان و مازندران آموزش میبینند، تصریح کرد: دانشگاه افسری امام خمینی(ره) در نوشهر مستقر است و کارکنان درجهدار در گیلان آموزش میبینند. وی به تامین نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط مرکز آموزش تخصصهای دریایی رشت اشاره کرد و گفت: ۹۰ درصد کارکنان نیروی دریایی در گیلان آموزش میبینند ضمن اینکه مرکز آموزش تفنگداری و تکاوری منجیل به طور مستقل کارکنان عملیاتی مورد نیاز تفنگداری در جنوب کشور را تامین میکند.

حکیمی با اشاره به اینکه رزمایش نیروی دریایی ارتش در دریای خزر جنبه آموزشی دارد، یادآور شد: تعداد بسیاری از دانشآموزان مرکز آموزش تخصصهای دریایی رشت، مرکز آموزش تفنگداری منجیل و دانشجویان دانشگاه امام خمینی (ره) نوشهر با هدف انتقال تجربه از کارکنان قدیمی به کارکنان جدید در این رزمایش شرکت دارند.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 29219