توصيه مطلب
۳
 
7 مشکل مهاجرت به چين
 

چين به عنوان يكي از بزرگترين كشورهاي جهان كه از جاذبه هاي گردشگري فراواني برخوردار است بسياري از افراد را به خود جذب مي كند. اما قوانين گردشگري برای مهاجرت به اين كشور تفاوت هاي اساسي دارد.
7 مشکل مهاجرت به چين
 
ايراس؛ مهاجرت به چين مشكلات و دغدغه هاي فراواني را براي اتباع خارجي ايجاد كرده است. در اين مطلب به مشكلاتي كه در اين زمينه وجود دارد خواهيم پرداخت:


۱. اتباع چين كه به كشورهاي غربي همچون كانادا و آمريكا مهاجرت مي كنند پس از سه سال زندگي در آنجا به عنوان شهروند دائم محسوب مي شوند در حاليكه خارجي ها پس از ده سال زندگي در چين هيچ سودي عايدشان نمي شود. اما در اين ميان سرمايه گذاران از گرين كارت بهره مند خواهند شد و اين در حالي است كه معلمين براي مدت طولاني نمي توانند در چين اقامت داشته باشند.



۲. اجازه كار، موضوعي است كه در كشور چين به راحتي حل نمي شود؛ چراكه در اين زمينه داشتن مدارك عالي شرط لازم است. داشتن مهارت هاي گوناگون زمينه لازم براي ايجاد شغل مناسب را فراهم نمي آورد. البته اين موضوع خلاء اي را هم براي افراد و هم براي كشور چين بوجود خواهد آورد. بسياري در اين زمينه اظهار داشته اند كه در چين نبايد به اجازه كار فكر كرد تنها بايد سه موضوع را مد نظر قرار داد: لذت بازنشستگي، يادگيري زبان انگليسي به صورت رايگان و يادگيري زبان چيني.



۳. بسياري از اتباع چيني زندگي در كشور خود را به هر جاي ديگري حتي آمريكا ترجيح مي دهند. زيرا براي آن ها كار در سن بالا بسيار دشوار مي باشد. آن ها در سنين بالا به كارهاي هنري مي پردازند. كتاب مي خوانند و از نوشتن لذت مي برند.



۴. مشكل ويزا براي اتباع غير چيني مسئله ايست كه اين افراد را به شدت آزار مي دهد. اگر فردي قصد اقامت در چين را داشته باشد و بخواهد از شهري به شهر ديگر سفر كند براي هر بار بايد ويزاي شهر مقصد را دريافت نمايد كه اين كار براي افراد بسيار مشكل مي باشد.


 
۵. براي افرادي كه مدت هاي طولاني در چين زندگي مي كنند و تشكيل خانواده داده اند بسيار مشكل است كه اقامت دائم ندارند و اين امر هر ساله و يا ۵ سال يك بار براي آن ها تمديد مي شود.



۶. در چين بسياري از اتباع خارجي هم تراز با اتباع چين زندگي مي كنند. حضور در چين با تمامي مشكلات براي مهاجرين يك فرصت باورنكردني ايجاد مي كند. حضور تجار، مهندسين و افراد ثروتمند سبب ايجاد مشاغل فراوان مي شود. اما استفاده مكرر از توان خود در قبال دريافت هيچ چيزي حتي اقامت دائم سبب تحليل رفتن افراد در اين زمينه مي شود.


۷. اخذ گرين كارت براي افرادي كه حتي با اتباع چيني هم ازدواج مي كنند بسيار دشوار است و اين مسئله ايست كه تمامي اتباع خارجي خواستار رسيدگي به آن از سوي دولت مي باشند.


انتهاي متن/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36527