توصيه مطلب
۱
 
115اُمين سالروز لئونيد ماكسي موويچ لئونوف
 

115اُمين سالروز لئونيد ماكسي موويچ لئونوف
 
ايراس؛ لئونوف از نويسندگان دوران شوروي به حساب مي آيد كه نقش مهمي را در ادبيات ايفا كرده است. در آن دوران او را سوسياليست واقع گرا مي ناميدند. بعدها كه به مشكلات اخلاقي مسيحيت توجه زيادي شد، لئونوف از ادامه دهندگان مكتب داستايوسكي به حساب آمد.

اين نويسنده روس، متولد ۳۱ مي۱۸۹۹ (البته برخي او را متولد ۱۹ مي مي دانند) در مسكو است. او وارث قريحه ادبي پدر كه شاعر زمان خود بود، شد. پدر وي اولين اشعار لئونيد را در روزنامه "آرخانگلسكاي" در سال ۱۹۱۵ منتشر نمود. او پس از تحصيل در دانشگاه مسكو در سال ۱۹۲۰ به ارتش سرخ پيوست، اما يك سال بعد بازگشت. برگشت او سبب شد تا حرفه نويسندگي را به صورت مستمر دنبال نمايد. 

استعداد وی در اين حرفه، ماكسيم گوركي را بر آن داشت تا به اظهار نظر راجع به او بپردازد. گوركي مي گويد: "او نه تنها در نويسندگي بلكه در همه امور زندگي مستعد است."

"بارسوكي"(۱۹۲۴)، "وار"(۱۹۲۷)، "سُت"، "اسكوتارفسكي" و رمان "جنگل روس" (۱۹۵۳) از آثار لئونوف مي باشد. در رمان "جنگل روس" نويسنده به برخي مشكلات پيرامون روسيه اشاره كرده است.

از ۱۹۳۰ به بعد وي در ژانر درام فعاليت خود را آغاز كرد. اشعاري همچون: "اونتيلوفسك"، "ولك" و "ناشستويه" كه از وي به چاپ رسيد در اين ژانر قرار دارند. لئونوف همچنين در اين سبك به نگارش فيلمنامه و ... نيز پرداخته است.

لئونوف تا آخر عمر پربار خويش به حرفه نويسندگي ادامه داد و در ۸ آگوست ۱۹۹۴ چشم از دنيا فرو بست و امروز به مناسبت ۱۱۵اُمين سالروز وي ياد و خاطره اش گرامي داشته مي شود.


پایان متن/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36158