توصيه مطلب
۰
 
"به پاس عشق و وفاداری"
 

خانواده، رکن اصلی هر اجتماع است که اساس و بنیان آن را شکل می دهد. در روسیه هر ساله در 8 جولای از این بنیان اجتماع قدردانی می شود.
"به پاس عشق و وفاداری"
 
ایراس؛ روز خانواده، عشق و وفاداری از جمله جشن های باستانی در روسیه به حساب می آید که بسیاری از زوج های جوان این روز را به عنوان سرآغاز زندگی خود برمی گزینند.

هر ساله ۸ جولای روز گرامیداشت خانواده در فدراسیون روسیه می باشد که به این مناسبت مراسم جشنی نیز به پا می شود و به این بهانه خانواده، عشق و وفاداری را تکریم می نمایند. در این روز برخی نقاط روسیه مراسم ویژه ای را برپا می دارند که "مورام" از جمله آن هاست. این شهر به عنوان شهر مقدس "پتر و فورونیا" با برگزاری جشن خانواده هزاران مهمان از سراسر روسیه و حتی گردشگران را نیز به خود جذب می کند.

جشن های روز خانواده در این شهر چند روز پیش از روز رسمی عشق و وفاداری برپا می شوند. صبح هنگام خانواده ها با دسته گل هایی به دست و همراه با صندلی های چرخ دار که بر روی آن ها نوشته شده: "خوشبختی خانواده" به میادین اصلی شهر می آیند و این روز را گرامی می دارند. بیوگرافی "پتر و فورونیا" در سه میدان اصلی شهر با عنوان های "روستای فورونیا"، "دادگاه شاهزاده" و "کوه پرمیلوف" به معرض نمایش گذاشته شده می شوند.

نقطه اوج مراسم جشن زمان اعطای هدایا است که به همسران به پاس سال ها زندگی تقدیم می شود. در این جشن همچنین برخی چهره های سیاسی از جمله "دیمیتری مدودف" نخست وزیر روسیه، نیز از همسر خود قدردانی و تشکر می کند. کنسرت و مراسم آتش بازی نیز بخش دیگری از این جشن را تشکیل می دهند. نشان "حلقه طلای" در این روز به برخی چهره های هنری سرشناس از جمله بازیگران اهدا می شود.

با وجود گذشت قرن ها از این جشن ملی هنوز بسیاری از شهرها این مراسم را برپا می دارند و گفتنی است که اولین بار این مراسم در "کریمه" برگزار شده است.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 36797