۱
توصيه مطلب
۰
 
الحاق سوريه به منطقه آزاد تجاري روسيه، قزاقستان و بلاروس
 


ايراس: سوريه به منطقه آزاد تجاري روسيه، قزاقستان و بلاروس مي پيوندد. به گزارش ايراس به نقل از موج؛ در نشست كميسيون همكاري هاي تجاري، اقتصادي، علمي و فناوري روسيه و سوريه كه در مسكو برگزار شد، طرفين در مورد الحاق سوريه به توافقنامه منطقه آزاد تجاري اتحاديه گمركي روسيه، قزاقستان و بلاروس به توافقاتي دست يافتند.
سوريه در حال مذاكره براي پيوستن به توافقنامه منطقه آزاد تجاري در چارچوب اتحاديه گمركي روسيه، بلاروس و قزاقستان است و در نشست كميسيون مشترك همكاري هاي تجاري، اقتصادي، علمي و فناوري روسيه و سوريه كه در مسكو برگزار شد، توافقاتي نيز در اين خصوص صورت گرفت.
كميسيون مذكور به بررسي راه‌هايي جهت گسترش مبادلات تجاري در چارچوب مذاكرات الحاق سوريه به توافقنامه منطقه آزاد تجاري اتحاديه گمركي روسيه، قزاقستان و بلاروس پرداخت.
رياست هيئت سوري در اين كميسيون رامحمد الجلايتي، وزير دارايي اين كشور بر عهده داشت و طرف روسي نيز به سرپرستي آلكساندر خلوپونين، معاون نخست وزير اين كشور در اين مذاكرات حضور يافت. وزير دارايي سوريه در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي سوري اظهار داشت كه طرفين در مسكو در مورد گسترش همكاري هاي دوجانبه و سرمايه گذاري هاي مشترك در زمينه‌هاي برق، نفت، گاز، مواد معدني و كشاورزي بحث و تبادل نظر كردند.همچنين در مورد مشاركت شركت هاي روسي در اجراي پروژه‌هاي ارتباطات راه دور در سوريه نيز مذاكراتي انجام گرفت. گفتني است كه اين مذاكرات روز گذشته (جمعه) پايان يافت.
Share/Save/Bookmark
کد خبر: 23773
۱۳۹۱-۰۳-۰۶ ۱۴:۳۵:۳۸
الان رژیم اسد مثل فردی می ماند که در باتلاق گیر کرده و دست به هر کاری می زند تا خودش را از مرگ نجات دهد. (969)