توصيه مطلب
۰
 
شرکت رایزنی فرهنگی ایران در نمایشگاه بين المللي کتاب بیشکک
 

شرکت رایزنی فرهنگی ایران در نمایشگاه بين المللي کتاب بیشکک
 

ايراس؛ رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در قرقیزستان به عنوان مهمان ویژه با ۱۴۰ عنوان اثر به زبان های روسی، قرقیزی و فارسی در نمایشگاه کتاب بیشکک شركت كرد.

به گزارش ايراس، نمایشگاه کتاب بیشکک با حضور ناشران قرقیزی و برخی نمایندگی های فرهنگی کشورهای دیگر از جمله رایزنی فرهنگی كشورمان و رایزنی فرهنگی روسیه روز چهارشنبه سوم ارديبهشت ماه، گشایش یافت.

در آئین افتتاح این نمایشگاه خانم "کامیلا تالیوا" وزیر فرهنگ، اطلاعات و گردشگری قرقیزستان برپایی نمایشگاه کتاب بیشکک، که همه ساله در ۲۳ اوریل برگزار می شود را رخدادی مهم در عرصه علم و اندیشه برشمرد و گفت: ترویج فرهنگ کتاب خوانی در فضای اطلاعاتی جهانی از مهمترین وظیفه متولیان امور فرهنگی محسوب می شود.

"نجفی"، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان نیز طی سخنانی با اشاره به نقش کتاب در تعامل فرهنگ ها و تمدن ها، گفت: نمایشگاه کتاب بیشکک یک خط ارتباطی و فصل مشترکی را میان همه ما ایجاد کرده است، اطمینان دارم این نمایشگاه فرصت مغتنمی است برای بالندگی جامعه قرقیزستان و تقویت مناسبات فرهنگی ما که به یک حوزه فرهنگی و تمدنی تعلق داریم.

وي در بخش دیگری از سخنان خود از رایزنی فرهنگی كشورمان به خاطر شرکت فعال در این نمایشگاه تشکر کرد.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان به عنوان مهمان ویژه این نمایشگاه،۱۴۰ عنوان اثر را به زبان های روسی، قرقیزی و فارسی در موضوعات فلسفه، تاریخ و فرهنگ و تمدن اسلامی، انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) و زبان و ادبیات فارسی در معرض دید بازدیدکنندگان قرارداد که با استقبال مردم این کشور نیز مواجه شد.

پايان خبر/

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 35383