توصيه مطلب
۰
 
سارق موزه خود را به پلیس معرفی کرد
 

سارق موزه خود را به پلیس معرفی کرد
 

ايراس؛ سارق تابلوی ربوده شده از موزه ملي هنرهای زیبای قرقیزستان، داوطلبانه در اداره پلیس بیشکک حضور يافت و به گناه خود اقرار کرد.

به گزارش ايراس به نقل از ريانووستي، تابلوی «طبیعت دریایی کِریم» (با ابعاد۴۷ در ۵۳ سانتی متر) كه توسط "ايوان آیوازوفسکی" در سال ۱۸۶۶ نقاشي شده است، ارزشي بيش از چهل ميليون دلار دارد. صبح اولین روز سال نو میلادی ماموران موزه متوجه شدند که این تابلو به سرقت رفته است. پس از آن پليس قرقيزستان تلاش خود را براي يافتن سارقين اين تابلو آغاز كرد تا اين كه هفته ي پيش اين تابلو توسط فردي ناشناس به طور مخفيانه در دفتر يكي از روزنامه هاي بيشكك قرار داده شد.

مجرم این پرونده "رافائل. اف" سی ساله و ساکن شهر «کانت» می باشد که تا كنون پیشینه کیفری هم نداشته است. خود سارق در اداره پليس اعتراف كرد كه در روز ۲۶ دسامبر قبل از بسته شدن موزه به آن جا رفته و با تعلل در ساعات پاياني، از غفلت مامورين موزه استفاده كرد و با پنهان كردن اولين تابلويي كه به آن دسترسي داشت در زير لباس خود، از موزه خارج شد. اين سارق بعد از اين كه از طريق رسانه ها از ارزش واقعي تابلو آگاه شد و با ديدن تلاش فعالانه پليس قرقيزستان براي يافتن آن، تصميم گرفت كه خود را پليس معرفي كند و تابلو را بازگرداند.

موزه ملي قرقيزستان به نام «آيتيف» كه خزانه دار اصلي دولت قرقيزستان نيز مي باشد، در سال ۱۹۳۵ با آوردن نزديك به ۱۵۰ اثر هنري معروف روسي از «گالري تريتاكوف» و «ارميتاژ» بنيانگذاري شد. امروزه اين موزه نزديك به ۱۷ هزار اشيا قيمتي را در خود نگهداري مي كند. بنا به گفته ي مدير موزه ملي قرقيزستان اين سومين سرقت در تاريخ اين موزه است.


پايان متن/

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 33646