توصيه مطلب
۰
 
مشارکت پایین مردم در انتخابات اوستیای جنوبی
 

آمار غافلگیر کننده مشارکت ۵۰ درصدی مردم اوستیای جنوبی نشان از عدم توانایی برخی از آنها برای شرکت در انتخابات داشت. با وجود تایید صحت انتخابات، اتحادیه اروپا اعلام کرد که نتایج آن را به رسمیت نخواهد شناخت.
مشارکت پایین مردم در انتخابات اوستیای جنوبی
 
ایراس؛میزان مشارکت درانتخابات پارلمانی اوستیای جنوبی به خاطر حضور کثیری از مردم در روسیه و عدم توانایی آنها به بازگشت در روز رای گیری به طور غیر منتظره ای پایین بود.

به گزارش ایراس به نقل از ایتارتاس، رئیس هیئت امورخارجه مجلس دومای روسیه به نقل از "ماخاربک خادیرستف" یکی از ناظران این انتخابات گفت: "بنا بر گزارش کمیسیون مرکزی انتخابات، میزان مشارکت مردم در انتخابات پارلمانی اوستیا تنها کمی بالاتر از ۵۰ درصد بود در حالی که به طور سنتی ۹۰ درصد رای دهندگان باید در این انتخاب شرکت می کردند." وی در ادامه افزود: "می توان این مشارکت کم را با حضور بسیاری از مردم در روسیه و عدم توانایی آنها به شرکت در انتخابات مرتبط دانست."

این عضو مجلس دومای روسیه با اشاره به صحت انتخابات در اوستیای جنوبی عنوان کرد: "اوستیای جنوبی از راه درستی برای اصلاح اصول دموکراتیک کشورش وارد شده است و من امیدوارم یک پارلمان که از احزاب مختلف تشکیل شده برای خدمت به جمهوری به کار گرفته شود."

در مقابل، سخنگوی سرویس خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه اعلام کرد که که اتحادیه اروپا مشروعیت این انتخابات را به رسمیت نمی شناسد. بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا در این زمینه مطابق قوانین بین المللی تنها استقلال و تمامیت ارضی گرجستان از سوی اتحادیه اروپا مورد قبول است. از آنجایی که انتخابات هشتم ژوئنِ منطقه جدایی طلب اوستیا خارج از چارچوب قانون اساسی گرجستان صورت گرفته از این رو نتایج آن از سوی اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نمی شود.

روز یکشنبه انتخابات ششمین مجلس اوستیای جنوبی برگزار شد. نمایندگان ۹ حزب سیاسی برای به دست آوردن ۳۴ کرسی به مدت پنج سال در حالی به رقابت با یکدیگر پرداختند که بیش از ۹۰ ناظر خارجی این انتخابات را رصد می کردند. این ناظران که از ۱۲ کشور از جمله روسیه، هند، آلمان، ایالات متحده آمریکا، اسرائیل، فرانسه و آفریقای جنوبی بودند تا کنون هیچ نقصی را در این انتخابات گزارش نکردند. نتایج نهایی این انتخابات ظرف پنج روز اعلام خواهد شد.


تحریریه ایراس/
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایتارتاس
کد خبر: 36318