توصيه مطلب
۱
 
اجرای آثار آهنگساز معاصر لتونی در ایران
 

ايراس: ارکستر بزرگ «نیلپر» برای اولینبار آثار آهنگساز معاصر لتونی؛ «پِطِریس وَسک» را با نظارت مستقیم این هنرمند در ایران اجرا میکند. به گزارش خبرگزاری ايراس به نقل از ایسنا؛ «احسان تارخ» مدیر ارکستر بزرگ «نیلپر» در گفتوگویی مطرح کرد: ارکستر بزرگ «نیلپر» بهرهبری و سرپرستی نوید گوهری، در حالی به اجرای آثار این هنرمند میپردازد که نه تنها برای اولینبار در ایران اجرا خواهد شد بلکه در دنیا نیز اجرای آنها تازگی داشته و کمتر اجرا شده است.


وی افزود: بخش امور بینالملل ارکستر «نیلپر» از یکسال پیش برای تهیه نُتها و پارتیتورهای آثار با ناشر آثار وَسک در ارتباط بوده، کلیه حقوق کپیرایت پرداخت شد و از این هنرمند جهت حضور در این برنامه دعوت به عمل آمد که متاسفانه به دلیل فشردگی برنامههای ایشان این امر میسر نشد. احسان تارخ که خود در زمینه نوازندگی سازهای کوبهای مهارت دارد، خاطرنشان کرد: ارکستر «نیلپر» با برنامهریزی فشرده و دقیق و همچنین بهرهگیری از تیم اجرایی و پشتیبانی خبره، همکاری با نوازندگان با تجربه، جوان و مستعد، سعی داشته تا خود را به استانداردهای جهانی نزدیکتر کند. بههمین دلیل تمرینات ارکستر جهت آمادهسازی این برنامه تنها در بازه زمانی سه هفته برنامهریزی شد و این حاکی از خواست ارکستر برای نزدیک تر شدن به استانداردهای مطلوب بود.


وی با اشاره به اینکه آموزشگاه موسیقی «نوای امین» به عنوان دفتر ارکستر«نیلپر» تمامی امور مربوط به قراردادها، نشستها و تمرینات ارکستر را هماهنگ کرده است، گفت: قطعات Double bass Sonata, Epifania,Cantabile, Meditation, Musica Dolorosa از این موزیسین به هنرمندی دوستانی همچون امیر باورچی (کنسرت مایستر و سولیست ویلن ) و فرشید پاتی نیان (سولیست کنترباس)، اجرا میشود. تارخ در پایان گفت: نوازندگان این ارکستر را ویلن (مهدی جوان بخت، یاسمن کشاورزی، صبا ندایی، امین مجدم زاده، آذین نصرتی، آرمین قضاتی، سجاد بهروز، نوشین معتمدی، فرمهربیگلو، محمدعلی قریبی، شیما گشتایی) ویلن آلتو(عادل پورصمدی، صبا صفوی، نیلوفر هادی سهی، سهراب جلایی) ویلنسل( ماکان خوئی نژاد، علی آقاجانی، گلسانا شناسایی) وکنترباس (فرشید پاتینیان،هادی اسماعیلی) تشکیل میدهند. این برنامه طی روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه و ۱ شهریورماه ساعت ۲۰ درتالار رودکی تهران برگزار میشود. گفتنی است فروش بلیت این اجرا ازطریق سامانه اینترنتی سی گذر به آدرس اینترنتی www.sigozar.com صورت میگیرد.

Share/Save/Bookmark
کد خبر: 29857