موسسه ایراس برگزار می کند:

کارگاه هویت روسیه امروز

17 آبان 1393 ساعت 12:42

موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) با مشارکت بنیاد گورچاکف روسیه و کمسیون ملی یونسکو روز پنجشنبه 22 آبان کارگاه «هویت روسیه امروز» را برگزار خواهد کرد.


ایراس؛ مفهوم هویت از مفاهیم بسیار مهمی است که در دنیای متغیر امروز و با رواج نظریه جهانی شدن جایگاه ویژه‌ای کسب کرده است. هویت به عنوان مجموعه عوامل بنيادين فرهنگي است، که در کنار هم سبب مي گردند، يک جامعه از جوامع ديگر باز شناخته شود و اجزاء متفرق آن جامعه را چون يك پيكر واحد به سوي اهداف جمعي حركت مي دهد. 

در گذشته وضعيت جوامع به گونه اي بوده که تنها قوميت و فرهنگ ناشي از آن مبناي هويتي جوامع را تشکيل مي‌داد اما در دنیای امروز عوامل و مولفه های دیگری نیز در شکل گیری این مفهوم نقش دارند.
هویت روسی در طول تاریخ پرفراز و نشیب خویش دستخوش تحولات گوناگونی شده است. حمله مغولان، کلیسای ارتودکس، عصر نوسازی، وقوع جنگها، انقلاب، استقرار نظام سوسیالیتی و ۷۰ سال حیات در سایه حزب کمونیست و پس از آن فروپاشی شوروی، بدون شک بر جریان هویت در روسیه تاثیر فراوان داشته است و آنچه که به عنوان هویت روسیه امروز مطرح می شود بسیار حائز اهمیت است. 


بدین منظورموسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) در راستای ارتقای بنیه علمی پژوهشگران و کارشناسان حوزه اوراسیا، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان «هویت روسیه امروز» با مشارکت بنیاد گورچاکوف روسیه و کمیسیون ملی یونسکو در ایران نموده است. 

این کارگاه روز پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ از ساعت ۹ الی ۱۸ در محل موسسه ایراس برگزار و در پایان به شرکت کنندگان ، مدرک بین‌المللی اعطا خواهد شد. 

با توجه به ظرفیت محدود، لذا شرکت کنندگان تنها با ثبت نام اجازه شرکت درکارگاه را خواهند داشت. بدین منظور خواهشمند است علاقمندان جهت ثبت نام تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ با تلفن‌های ۸۸۷۷۰۵۸۶-۸۸۷۹۲۴۹۶ تماس حاصل بفرمایند.


پایان متن/


کد خبر: 37097

آدرس مطلب: http://iras.ir/vdcfexdm.w6de1agiiw.html

ایراس
  http://iras.ir